3 długowłose rady dla fryzjerów

lutego 08, 2016

Byłam dziś u fryzjerki, żeby podciąć końcówki (od maja tamtego roku!). Jak zwykle zebrało mi się kilka refleksji i jedną z nich jest to, że fryzjerzy nie do końca wiedzą, jak się obchodzić z (bardzo) długimi włosami. Oto moje trzy rady!

1. Jeżeli masz problem z rozczesaniem czegoś, poproś mnie o pomoc.


Spędzam na rozczesywaniu włosów dosyć sporo czasu i miałam parę lat, żeby osiągnąć w tym perfekcję. Nie mówię, że mój sposób będzie pasować do innych włosów albo że robisz coś źle - możesz po prostu nie wiedzieć, jak zachowują się moje włosy. Chętnie ci pomogę i obie/oboje będziemy zadowolone - ty, że pozbyłaś się tego kołtuna, a ja, że nic mnie nie ciągnie i nie łamie włosów. Rada dla wszystkich fryzjerów: to może być męczące, ale rozczesuj długie włosy zawsze od samiutkiego dołu, nawet jeśli chcesz tylko rozdzielić pasma u góry. W przeciwnym razie niszczysz włosy na długości, niepotrzebnie je łamiesz albo wyrywasz i sprawiasz mi ból.


2. Uprzedź mnie, co będziesz robić.


Nawet jeśli to czynność tak prozaiczna, jak podcinanie końcówek, chciałabym wiedzieć, co się teraz wydarzy. Być może mam jakąś radę, uwagę, a nawet jeśli nie - miej świadomość, że robisz coś gdzieś w okolicach moich ud, nie widzę cię, a więc nie chcę być zaskakiwana. Dodatkowo poświęciłam mnóstwo czasu i energii, by otrzymać "produkt końcowy", który masz przed sobą: uszanuj to.

3. Nawiąż kontakt.


Wiem, że fryzjerstwo to forma sztuki, a ty być może jesteś mistrzem w swoim fachu, a nawet jeśli dopiero się uczysz, zapewne wiesz więcej ode mnie. O włosach. Ale czy o moich włosach? Traktuj klientów indywidualnie. Włosy tak długie są przede wszystkim stare, a oprócz tego zachowują się i układają zupełnie inaczej niż włosy kogoś innego. Ja nie wiem dużo - ale wiem dużo o swoich włosach, a dzięki nawiązaniu ze mną kontaktu, unikniemy możliwych kłopotów (z rozczesaniem, z nałożeniem jakiegoś produktu etc.).

A wy? Jakie macie refleksje po wizycie u fryzjera?

Zobacz również

2 komentarze

  1. "Dowiedz się ile to centymetr" ;p

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hah, u mnie nigdy nie było tego problemu! Może dlatego że się boją? Mam wrażenie, że moje włosy niektórych fryzjerów cokolwiek straszą.

      Usuń

To jest strefa pozytywna. Jesteśmy empatyczni i nie tolerujemy hejtu, pamiętaj! #selflove